Galicja i Lodomeria - Ojczyzna przodków
Grudzieñ 05, 2024, 04:09:34 *
Witamy, Go¶æ. Zaloguj siê lub zarejestruj.

Zaloguj siê podaj±c nazwê u¿ytkownika, has³o i d³ugo¶æ sesji
 
   Strona g³ówna   Pomoc Szukaj Zaloguj siê Rejestracja  
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor W±tek: Imigranci zarobkowi czy uchod¿cy wojenni?  (Przeczytany 2956 razy)
potomek
U¿ytkownik
**
Wiadomo¶ci: 65


« : Sierpieñ 29, 2016, 12:51:55 »


„To, czy Niemcy przyjm± wszystkich uchod¼ców, czy te¿ nie wpuszcz± nikogo jest decyzj± Niemców i wcale nie chcê mieszaæ siê do tej dyskusji – powiedzia³ Victor Orban. – Jakkolwiek zadecyduj± – dotyczy to tylko ich. Ale ja jestem Wêgrem. My nie mo¿emy patrzeæ na ¶wiat oczami Niemca i my¶leæ g³ow± Niemca. My¶limy zgodnie z interesami Wêgier!”.
.

.
Te jak zwykle jednoznaczne i mocne s³owa wêgierski premier Viktor Orbán wypowiedzia³ w klasztorze w niemieckim Banz, gdzie dosz³o do spotkania z Horstem Seehoferem, szefem CSU (kluczowy koalicjant Angeli Merkel), a równocze¶nie premierem Bawarii, który to bardzo silny gospodarczo land liczy 12,5 mln mieszkañców. Ju¿ sam fakt owego tête-à-tête dwóch czo³owych polityków, a nastêpnie spotkania premiera Wêgier z ca³± Frakcj± CSU, odczytano w Niemczech jako krytykê polityki kanclerz Merkel, której rz±d niejednokrotnie wy¿ywa³ siê na Orbanie. Szef wêgierskiego rz±du ostro zareagowa³ na zarzuty pani Merkel. „My¶lê zgodnie z interesami Wêgier maj±c na wzglêdzie nasz± historiê. Mo¿liwe, ¿e wówczas Niemcy i Wêgrzy nie dojd± do porozumienia. Ale to nasze prawo. Podobnie te¿ mamy prawo do tego, ¿eby siê nie zmieniaæ. Wêgry nie chc± zmian spowodowanych masow± imigracjê. Inni mo¿e tego pragn±, proszê, droga wolna i ¿yczê sukcesów. Ale my nie chcemy siê zmieniaæ i nie wolno Wêgier do tego zmuszaæ. Takie oczekiwania s± zgo³a niedemokratyczne. Niemcy musz± uszanowaæ nasz± decyzjê”.

 

Pe³nego wsparcia Orbánowi udzieli³ Horst Seehofer, obieraj±c tym samym konfrontacyjny kurs wobec Angeli Merkel. Faktem jednak jest, ¿e wiêkszo¶æ uchod¼ców l±duje w³a¶nie w Bawarii, a ta – po pocz±tkowym entuzjazmie – zaczyna mieæ z tego powodu du¿e k³opoty. „Trzeba to powiedzieæ jasno: nie bêdzie rozwi±zania tego konfliktu bez Wêgier Viktora Orbána. Zgadzam siê z premierem Wêgier, ¿e znale¼li¶my siê w sytuacji, której brak zarówno porz±dku jak i regu³ – a sta³o siê tak przez decyzjê niemieck±. My codziennie musimy improwizowaæ” – skar¿y³ siê premier Bawarii.

 

Warto w tym miejscu dodaæ, ¿e Niemcy maj± ustrój federalny, tak wiêc pozycja poszczególnych landów jest du¿o silniejsza ni¿ województw w Polsce. Orbán z kolei zdecydowanie powiedzia³: „Dzisiaj w Europie mamy dwa kierunki polityczne. Zwolennicy pierwszego uwa¿aj±, ¿e z po³udnia nap³ywa wielka rzesza osób, których nie wolno ograniczaæ. Wed³ug nich mieliby¶my odst±piæ od przestrzegania prawa, a co bêdzie, to bêdzie. To nie jest jednak nasz punkt widzenia. My jednak uwa¿amy, ¿e mamy prawo, mamy umowy miêdzynarodowe i regulacje europejskie, mamy polityków, s³u¿by porz±dkowe, a w razie potrzeby nawet wojsko.

 

Dysponujemy odpowiednimi ¶rodkami, ¿eby naszego prawa przestrzegaæ i kontrolowaæ ten nap³yw. To jest mo¿liwe. Je¿eli bêdzie trzeba, jeste¶my te¿ w stanie broniæ naszych granic przy u¿yciu si³y fizycznej”. I doda³: „To Wêgry dzisiaj broni± po³udniowych granic Bawarii. Jestem jakoby kapitanem stra¿y granicznej Niemiec.” Postawa Seehofera oznacza zmianê, tym bardziej, ¿e to w³a¶nie jego land ma na co dzieñ do czynienia z uchod¼cami i nawarstwiaj±cymi siê w zwi±zku z tym problemami spo³ecznymi. Seehofer nie mówi³ ju¿ o kwotach, lecz o ochronie europejskich granic zewnêtrznych oraz przywróceniu porz±dku.

 

„Z jednej strony chwila, w której siê znajdujemy, jest historyczna, a z drugiej, mamy do czynienia z rozprzestrzeniaj±cym siê chaosem. Zrobimy wszystko, ¿eby nad t± sytuacj± znów zapanowaæ. W ostatnich dniach by³o widoczne, ¿e premier Wêgier stara siê dok³adnie o to samo. Chodzi o to, aby na powrót zaczêto respektowaæ europejskie regu³y. I z tego wzglêdu Wiktor Orbán zas³u¿y³ na wsparcie, a nie na krytykê. Bawaria mu tego wsparcia udziela³a” – zdecydowanie o¶wiadczy³ niemiecki polityk. Ostatnie s³owo nale¿a³o do premiera Wêgier. W obecno¶ci czo³owych polityków CSU (Christlich-Soziale Union, czyli unia chrze¶cijañsko-socjalna) oraz niemieckich dziennikarzy w znacz±cej mierze zlaicyzowanych Orbán odwo³a³ siê do chrze¶cijañskich warto¶ci, jako prawdziwego fundamentu Europy: „U Wêgrów bardzo silnie zakorzeniona jest definicja chrze¶cijañskiej odpowiedzialno¶ci, czego widocznie brakuje w innych krajach.

 

Chrze¶cijanin ma obowi±zek pomóc tym, którzy potrzebuj± pomocy, a chrze¶cijañski polityk musi zrobiæ wszystko, aby pomóc tym ludziom ¿yæ w ich krajach, w krajach, z których uciekli. Nasz± odpowiedzialno¶ci± nie jest dawanie im tutaj innego ¿ycia. Dopóki nie jest to mo¿liwe, trzeba daæ im schronienie, ale nie wolno nam straciæ z oczu ostatecznego celu – uchod¼cy musz± wróciæ tam, sk±d musieli uciec”.


Adam Sosnowski
http://prawy.pl/10763-orban-masakruje-merkel-nie-wiedziala-co-odpowiedziec/

.
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

ironknights pisanepioremanila stadomoixos fryzja zabojcy